Koty, kotki i kociaki!
Dołącz do innych zakręconych kotami użytkowników.
Ostatnie
RSS
 
Ocelot (Leopardus pardalis) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych (Felidae). Oceloty mają krótką, jedwabistą sierść o barwie zależnej od otoczenia, w którym żyją. Koty żyjące w lasach mają żółtą lub rudą sierść, a zamieszkujące krzaki – szarą. (...)
1747 days ago
 
Kot azjatycki opisany po raz pierwszy w 1827 roku. Występuje na obszarze południowo-wschodniej Azji, od Himalajów po Malezję i Sumatrę. Mormi występuje w kilku odmianach barwnych: 1) żółtobrązowej, 2) jasnobrązowej, 3) ciemnobrązowej do czarnego i 4) brązowej lub szarej z deseniem. Uszy zaokrąglone, wierzch czarny z białą plamką. (...)
1747 days ago
 
Margaj (Leopardus wiedii) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych (Felidae). Ameryka Środkowa, południowo-wschodnie rejony USA oraz północna część Argentyny i Paragwaju. Zasiedla głównie tereny leśne. Sierść najczęściej żółtopomarańczowa, podłużne plamy (tworzące pręgi) wzdłuż grzbietu. Kształtna głowa, białe zabarwienia wokół oczu. (...)
1747 days ago
 
Manul (Otocolobus manul, syn. Felis manul) – gatunek małego drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych. Pojawił się przed około 2 milionami lat. Manul rozprzestrzeniony jest na obszarach Azji Środkowej, od Zakaukazia i wschodniego wybrzeża M. Kaspijskiego, przez Turcję, Uzbekistan i Kazachstan po Tybet, Ałtaj, Mongolię i Syczuan w Chinach. Na południe jego zasięg obejmuje Iran, Afganistan i Pakistan. Środowisko życia to stepy, skaliste pustynie, równiny i pozbawione drzew obszary górskie. (...)
1747 days ago
 
Lew (Panthera leo) – duży, mięsożerny ssak lądowy z rodziny kotowatych, drugi po tygrysie – co do wielkości – wśród czterech ryczących wielkich kotów. Jedyny kot żyjący w zorganizowanych grupach socjalnych, zaliczany do tzw. wielkiej piątki Afryki – pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt afrykańskich (słoń, nosorożec, bawół, lew i lampart). Samiec lwa, łatwo rozpoznawalny po grzywie, może ważyć 150–250 kg. Największy znany samiec ważył 375 kg, był to lew o imieniu Simba, żył on do 1970 roku w Colchester Zoo. Samice są znacznie mniejsze, ważą 110–160 kg (największe 185 kg) i nie mają grzywy. (...)
1747 days ago
 
Kot złoty, afrykański kot złocisty, egipski kot złocisty (Caracal aurata) – gatunek średniej wielkości drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych, którego naturalnym środowiskiem jest wilgotny las równikowy, zachodniej i centralnej Afryki. Gatunek tradycyjnie zaliczany był do monotypowego rodzaju Profelis, jednak najnowsze badania molekularne pokazują że kot złoty jest najbliżej spokrewniony z karakalem (Caracal caracal) i serwalem (Leptailurus serval). (...)
1747 days ago
 
Kot tygrysi, oncilla (Leopardus tigrinus) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych, zamieszkujący Amerykę Środkową i Południową od Kostaryki po Paragwaj, południową Brazylię i północną Argentynę. Od oncilli wywodzą się prawdopodobnie takie gatunki jak: ocelot, margaj, kot argentyński i kot pampasowy. (...)
1747 days ago
 
Przedstawiciel kotowatych, opisany w 1889 roku przez Francuza Alphonse Milne-Edwardsa. Na początku sądzono, że jest spokrewniony z chausem, współcześnie sądzi się, że jest bliższy żbikowi. Kot tybetański jest większy od żbika, ubarwiony żółtoszaro, na grzbiecie ciemniej. (...)
1747 days ago
 
Kot pampasowy (Leopardus colocolo) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych, zamieszkującego Amerykę Południową. Opisany w 1782 roku przez Juana Ignacio Molinę pod nazwą Felis colocolo. Proponowany jest podział gatunku na trzy osobne. (...)
1747 days ago
 
Kot marmurkowy (Pardofelis marmorata) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych (Felidae). Występuje w lasach wschodnich Himalajów, Półwyspu Indochińskiego, Sumatry i Borneo. (...)
1747 days ago
 
1-10 z 40
Kategorie
 
Tagi
 
Centrum